Dlaczego dobrze jest ubiegać się o certyfikat GOST R

Posted on 29/10/2020 8:09am

Każdy kraj ma pewne przepisy, certyfikaty, bez których nie dałby rady właściwie funkcjonować. Nie chodzi tu o kodeks karny, a raczej o normy dotyczące wyrobu konkretnych produktów czy ich przetwarzaniem.
Są one związane też z tym, co na terenie konkretnego kraju mogą robić przedsiębiorstwa z innych państw. Normy te pokazują, jakie warunki muszą spełnić firmy z innych państw by one sam bądź też ich produkty mogły zaistnieć na konkretnym rynku. Tego dotyczy między innymi certyfikat gost -> certyfikat gost na Federacja Rosyjska ma swój GOST a w krajach Europy mamy np. norma ISO. Różnice oczywiście są, ale mimo wszystko możemy powiedzieć, że są to analogiczne rozwiązania. Dlatego jeżeli chcielibyśmy podbijać swoimi produktami rynek rosyjski musimy mieć akredytację w postaci tego certyfikatu.Atest GOST R potrzebny od zaraz
Konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach niezmiernie istotna jest jakość produktu. Nie można nikomu wierzyć na słowo. Obecnie wszystko trzeba sprawdzić, zliczyć, by mieć 100% pewność, że to, co oferujemy klientowi jest odpowiednie. Z tego powodu w każdym kraju poszczególne produkty muszą mieć stosowne atesty. Do takich należy na przykład na obszarze Federacji Rosyjskiej certyfikat gost . Przedsiębiorstwa, jak też pewne produkty posiadające certyfikat GOST R mogą funkcjonować na terenie Rosji. Oznacza to, że przeszły one wszystkie testy jakości oraz te związane z bezpieczeństwem produktu. W Polsce również przedsiębiorcy z innych państw muszą mieć certyfikaty, które umożliwią im działanie na polskim rynku. Otrzymanie któregoś z certyfikatów wiąże się z długą procedurą.

Ale wiele firm polskich ma bardzo dobre standardy, ze względu na wymogi, panujących w naszym kraju, z tego powodu ogarnięcie zagranicznych certyfikatów nie jest trudne. Jednak należy pamiętać, że taka certyfikacja nie jest dozgonna, co jakiś czas – wszystko jest opisane w przepisach, musimy odnowić tego typu akredytację. Zdarza się, że w szczególnych okolicznościach akredytacja może zostać wycofana. Najczęściej jest to związane z chorobami zwierząt, a bywa, że z wadami towaru wypuszczonego na rynek.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe atrakcyjne notki na interesujący Cię temat. Wejdź do kolejnego artykułu i czytaj wpis obsługa faktur.

Nie mówiąc już o stosunkach politycznych pomiędzy państwami. Tak, więc musimy, wypuszczając towar na zagraniczny rynek, przewidywać nie jedynie zalety, ale też wady takiego rozwiązania.

Tags: firmy, normy, testy jakości