Elektroniczny obieg faktur zezwala na spore pomniejszenie wydatków

Posted on 04/09/2020 8:05am

Jeśli przedsiębiorstwo wykorzystuje z drukowanych faktur, to powinny one trafić najpierw do osoby, która nabyła dany produkt albo usługę, by ona je opisała, potem do zatwierdzenia przez prezesa, a dopiero na końcu do działu księgowego, gdzie są wprowadzane do rejestru.

szafka na dokumenty
Author: Timm Suess
Source: http://www.flickr.com
Niestety to wszystko trwa przez co nie zawsze faktura napływa do księgowości przed rozliczeniem podatku, a czasami jeszcze dochodzi do jej zagubienia. Przez to w przedsiębiorstwach, gdzie tych faktur jest bardzo sporo, polecany jest do wprowadzenia elektroniczny obieg faktur, który spowoduje, że faktura po zeskanowaniu od razu trafia do księgowości i nie ma obaw, że coś zostanie zagubione. W takim programie można poprawić wszystkie dane jeśli znajdą się jakieś błędy, a podczas kontroli dzięki odpowiedniemu sposobowi zapisywania ich, łatwiej będzie dotrzeć do oryginału faktury, który schowany będzie w archiwum.Elektroniczny obieg pozwala uniknąć karnych odsetekMnóstwo przedsiębiorców podkreśla, że korzystanie z takiego elektronicznego obiegu spowodowało, że do działu księgowego z odpowiednim wyprzedzeniem trafia wiadomość o konieczności zapłacenia za konkretną fakturę, a więc nie zjawiają się najmniejsze opóźnienia w płatnościach, a co się z tym wiąże, nie musimy opłacać karnych odsetek, dzięki czemu spora ilość finansów pozostaje na firmowym koncie. Co więcej przy takim programie wszyscy oszczędzają czas, gdyż nie należy już poszukiwać danej faktury, nie należy pilnować na którym poziomie przyjmowania się mieści, przez co pracownicy mają szansę skoncentrować się na innych zadaniach i całkowicie poświęcić się własnym obowiązkom.

Będziemy z niego usatysfakcjonowaniKorzystanie z takiego programu pozwala na wyeliminowanie większości błędów, które powstają w efekcie czynnika ludzkiego, a co się z tym wiąże, nie trzeba tracić czasu na ich wyszukiwanie i poprawianie, ani nie należy się bać kar związanych z ich wykryciem przez urząd skarbowy.

Jeżeli znajdujący się tutaj wpis Cię interesuje, to wejdź na ten odnośnik - zobaczysz tam użyteczny portal, który z pewnością uznasz za godny uwagi.

Jeśli rozpoczniemy wykorzystywać z tego systemu, to szybko zauważymy jego plusy i zobaczymy jak usprawnił działanie naszej firmy jeśli chodzi o obieg faktur. To wszystko spowoduje, że będziemy zadowoleni z jego nabycia.

Tags: programy, dokumenty, Faktury, archiwizacja