Gdy zależy Ci na Twojej firmie, musisz utworzyć w niej dział HR

Posted on 05/01/2020 7:42am

W współczesnym świecie, jakkolwiek wielce stawia się na nowe technologie, to właśnie ludzie stale są jednym z najcenniejszych zasobów każdej firmy. Chociaż maszyny potrafią coraz więcej, niewątpliwie są prace, przy których człowieka zwyczajnie nie da się zastąpić żadnym ribatem – jeżeli natomiast się próbuje, zwykle okazuje się, ze roboty popełniają błędy, których nie da się usunąć bez pomocy człowieka. Z tego właśnie względu w sporych firmach międzynarodowych dużą karierę robi obecnie zarządzanie zasobami ludzkimi – prezesi tych firm dobrze zdają sobie sprawę z faktu, jak nader ważne jest odpowiednie zarządzanie podległymi im ludźmi, dlatego wiele przedsiębiorstwa angażuje teraz do pracy osoby, które trudnią się zarządzaniem zasobami ludzkimi.


program
Author: Synology
Source: Synology
Wbrew stereotypowej opinii zadanie takich osób nie polega wyłącznie na zarządzaniu kadrami w klasycznym rozumieniu tego słowa – oczywiście pracownicy zajmujący się HR między innymi organizują rozmowy rekrutacyjne do pracy na wolne stanowiska w firmie, jednak bez wątpienia nie jest to ich jedyne zadanie.

Jeżeli nowy pracownik zostanie zatrudniony, wówczas zadanie działu HR polega na szybkim wdrożeniu go do pracy – nie da się ukryć, że nowi pracownicy często mają pewne kłopoty z zaadaptowaniem się w nowej rzeczywistości oraz dogadaniem się z osobami, które już poprzednio tam pracowały.


System zarządzania zasobami ludzkimi natomiast zajmuje się integracją starych i nowych pracowników. Na dodatek dział zarządzania zasobami ludzkimi w swoje działania ma wpisane różnego rodzaju podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników – jeżeli w firmie organizowane jest jakieś szkolenie, wówczas zdecydowanie stoi za tym właśnie dział HR. To jego pracownicy wybierają pracowników
200
Author: Erik (HASH) Hersman
Source: http://www.flickr.com
przedsiębiorstwa, którzy mają wziąć udział w szkoleniach.

Do działań działu HR należy również dokonywanie okresowych ocen pozostałych pracowników oraz przydzielanie im nagród za szczególne osiągnięcia.

Czy zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to kliknij tutaj (www.contra-odszkodowania.pl/odszkodowanie-za-wypadek-komunikacyjny/) i przeczytaj tam następne zajmujące wątki. Nie czekaj!

Jeśli jesteś prezesem sporej firm, wtedy zdecydowanie powinieneś pomyśleć o utworzeniu działu HR. Dzięki zatrudnieniu do tego działu odpowiednich osób bez wątpienia będziesz w stanie o wiele sprawniej zarządzać całą firmą, a to w krótkim czasie powinno przełożyć się na widoczne zwiększenie efektywności pracy konkretnych pracowników oraz efekty przez nich osiągane, co jednocześnie przyczyni się do wzrostu Twojej firmy.

Tags: praca, szkolenia, Zarządzanie, firma