Jakiego rodzaju wymagania są stawiane kandydatom do zatrudnienia jako kasjer walutowy?

Posted on 09/09/2019 8:16am

Osoby, które w swojej pracy pragną mieć styczność jednocześnie z ludźmi i pieniędzmi, nie muszą pracować w np. markecie obuwniczym. Istnieje wiele zawodów, które oferują okazję kontaktu z pieniędzmi wywodzącymi się z różnych krajów.


Dla przykładu kasjer walutowy to osoba, która pracuje w kantorze i zajmuje się realizacją transakcji wymiany walut.
kadr - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


W ramach swych obowiązków obsługuje także międzynarodowe transfery pieniężne i obsługuje klientów w możliwie przyjemny sposób. Jest to praca dla osób otwartych, które szukają pewnego zatrudnienia. Do pracy jako kasjer walutowy trzeba posiadać specjalistyczne prawa, jednak w przypadku ich braku, poszukująca pracownika spółka może opłacić taki kurs (matura z biologii w łodzi) ze środków własnych. Odbycie dobrego szkolenia w szanowanej korporacji kojarzy się z kosztem około 600 złotych. Coraz częściej mamy dzisiaj do czynienia z kantorami internetowymi, więc działalność kasjera stoi pod znakiem zapytania.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany tutaj temat, to przeczytaj też oryginalny materiał - on również zawiera interesujące informacje.

Na dzień dzisiejszy to zawód dosyć opłacalny. Kandydat na kasjera musi być osobą rozsądną oraz dyspozycyjną, gdyż działalność może odbywać się w systemie zmianowym. Kandydat powinien poza tym wykazywać się wysoką kulturą osobistą oraz znajomością obsługi komputera. Wymagane jest również przedstawienie zaświadczenia o niekaralności, a dodatkowym atutem okaże się dobra znajomość języka obcego.


Z drugiej strony osoba zatrudniona jako kasjer walutowy może liczyć na stabilne i bezpieczne zatrudnienie opartą o umowę o pracę. Niezwykle istotne dla pracownika jest atrakcyjne wynagrodzenie (od około dwóch tysięcy PLN netto) oraz system premii.
Nie bez znaczenia jest także możliwość pracy w prestiżowej firmie i zdobycie odpowiedniego doświadczenia. Pracownik może ponadto mieć nadzieję na karty multisport czy rozwój zawodowy.

Tags: praca, klient, firm, wynagrodzenie, finansowe