Jakiego typu błędy w zakresie pozyskiwania nowych pracowników robią bardzo często pracodawcy? O jakich kwestiach powinniśmy wiedzieć?

Posted on 17/08/2021 8:45am

Sprawdzając różne propozycje pracy w serwisach rekrutacyjnych możemy natknąć się na tego rodzaju ogłoszenia, w jakich po wskazaniu wielu zaawansowanych punktów jakie odnoszą się do wymagań, brak jest informacji, co właściwie pracodawca może zagwarantować nowemu pracownikowi.

Istnieją także inne błędy, jak publikacja za bardzo ogólnych i niezbyt przekonujących korzyści z podjęcia zatrudnienia. O czym jeszcze możemy powiedzieć?

Każdy pracodawca, jak przygotowuje ofertę pracy może źle określić wymagania wobec pracownika. Śmiesznie na przykład brzmi, gdy pracodawca pisze, iż zapewnia wdrożenie w nowe obowiązki. Darmowe i komfortowe dodawanie ogłoszeń zawodowych.
To wygląda tak, jakbyśmy mieli się cieszyć z tego powodu, iż ktoś ma w planach właściwie zapoznać nas z najnowszymi zadaniami. Każdy pracownik wymaga choć kilku dni na wdrożenie w pracę, natomiast pracodawca powinien być w tym pomocny.
poszukiwania pracy
Source: pixabay.com

To przecież z korzyścią dla obu stron. Podobnie dość śmiesznie brzmi, gdy napiszemy, iż zagwarantujemy pracownikowi konieczne narzędzia pracy, co oznacza komputer, telefon czy samochód. Jeżeli tego rodzaju przedmioty są niezbędne do codziennej aktywności to nie jest to żaden benefit lecz konieczność. To tak jakby powiedzieć, iż gwarantujemy biurko dla pracownika biurowego. Z całą pewnością pracodawcy nie tworzą tego rodzaju ofert specjalnie, po prostu pokutuje nieznajomość pewnych reguł tworzenia ofert, a ponadto czasami po prostu nie zauważa się tych błędów, szczególnie jak obserwujemy konkurencję i troszkę kopiujemy jej działania w tej dziedzinie.


Takie same błędy są tworzone, jak chodzi o bezpłatne dodawanie ofert pracy.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz artykuł, to przejdź na adres tego serwisu i tam znajdziesz znacznie więcej szczegółowych treści.


Tak naprawdę wiele osób tego nie wykorzystuje, zamiast tego inwestują w drogie serwisy gdzie można dodawać ogłoszenia. To znaczny błąd, gdyż niepotrzebnie tracimy bardzo dużo pieniędzy. Jesteśmy w stanie je w sumie przeznaczyć na inne ważne sprawy. Takie bezpłatne serwisy są coraz bardziej znane, coraz więcej pracodawców z nich korzysta, a z innej strony przyszli pracownicy mogą wyszukać tam naprawdę ciekawe oferty pracy - . Aby dodawać ogłoszenia nie musimy posiadać znaczących umiejętności, tak więc każdy może sobie z tym dać radę. To z pewnością zagwarantuje duże oszczędności w każdej firmie.

Tags: portal, PRacownik, firma, zatrudnienie