Które wybrać biuro rachunkowe?

Posted on 02/03/2020 7:32am

Złożoność spraw podatkowych powoduje, iż dużo przedsiębiorców zleca poprowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Co wziąć pod uwagę wybierając takie biuro?


kwota
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com


Tradycyjnie rozumiana rachunkowość, jest to prowadzenie ewidencji dla celów podatkowych, np. księgi podatkowej przychodów oraz rozchodów jak też archiwizowanie potrzebnych dokumentów. Tego typu dokumentacja powinna być składowana do momentu przedawnienia się zobowiązań w stosunku do fiskusa (to znaczy przez kolejne pięć lat podatkowych). Jednakże w rzeczywistości, usługi biur księgowych nierzadko wykraczają poza sferę w sposób tradycyjny rozumianej księgowości. Nacisk rynkowej konkurencji powoduje, że w propozycji takich przedsiębiorstw coraz to częściej pojawiają się także takie pozycje: szeroki zakres doradztwa (zakładanie przedsiębiorstwa, optymalizacja wydatków, wybór formy opodatkowania).

Czy opisywany wątek Cię interesuje? Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje odnośnie tego problemu, to odwiedź proponowany serwis (malowanielinii.com/technologia/farby/).

Jeśli idzie o Olsztyn biuro rachunkowe posiada ono w swojej ofercie także reprezentowanie zleceniodawcy w toczących się postępowaniach fiskalnych, korygowanie omyłek, które zostały popełnione przez inne biura albo na własną rękę rozliczającego się podatnika, ITp.


olsztyn biuro rachunkowe
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com


Po wybraniu biura księgowego, trzeba spisać umowę o świadczenie usług rachunkowych jak też sygnować stosowne upoważnienia, które upełnomocnią biuro np. do złożenia deklaracji w imieniu klienta albo reprezentowania go przed urzędami.
Najczęściej na zleceniodawcy ciąży konieczność poinformowania urzędów o tym kto odpowiedzialny jest za jego rachunkowość oraz gdzie jest archiwizowana dokumentacja. Te dane powinny się znaleźć we wniosku CEIDG-1. Poniektóre biura księgowe dopełniają jednak tej czynności za przedsiębiorcę na podstawie stosownego pełnomocnictwa.

Tags: biura, prezent, IT, dokumentacja