Psychologia, jak każda inna gałąź nauki, rozwija się na podstawie poprzednich odkryć i w ten sposób ludzkość może pogłębiać posiadaną wiedzę

Posted on 11/07/2018 3:49pm

Psychologia w zasadzie niewiele różni się od innych gałęzi nauki czy nawet nauk medycznych. Z jakiej przyczyny? Psychologia, podobnie jak pozostałe nauki, rozwija się dzięki doświadczeniom. Czasem nadzoruje je jeden uczony, a niekiedy nad postawioną tezą pracuje zespół naukowców. Bądź co bądź uzyskane i przeanalizowane wyniki zmieniają nie tylko nasze myślenie o otaczającej rzeczywistości, ale także przynoszą korzyści przedstawicielom innych branż. Wystarczy tutaj nadmienić o specjalistach od reklamy, którzy są zmuszeni znać tajniki ludzkiej psychiki, aby w ten sposób podnieść zyski z handlu.
nowoczesne szkolenie
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotnym, a przez to godnym wspomnienia pozostaje fakt, że współcześni badacze korzystają z osiągnięć swoich poprzedników. Jeżeli trzeba byłoby pracować całkiem od nowa, to nasz wiedza naukowa praktycznie tkwiłaby w martwym punkcie. O tej podstawowej prawdzie wiedzą zarówno przedstawiciele nauk inżynieryjnych, jak i psychologicznych. Dokonywanie ciągle tych samych odkryć byłoby niczym dreptanie w kółko i nie doprowadziłoby do żadnych przełomowych sensacji. Badacz dysponujący wiedzą swoich poprzedników oraz charakteryzujący się niestereotypowym sposobem myślenia ma duże szanse zapisać się na kartach historii, a jego wynalazki mogą przynieść wiele pożytku.

I tak na przykład sformułowane w XX wieku techniki nlp są wykorzystywane do dziś. Chociaż niektórzy powątpiewają w ich skuteczność, to jednakże w internecie znaleźć można wiele użytecznych informacji na wspomniany temat, a nawet partycypować w darmowych ćwiczeniach promowanych przez znawców tematyki. A dla kogo tak zdobyta porcja wiedzy pozostaje niewystarczająca, to zawsze może zapisać się kursy, które proponują specjaliści. Termin nlp odnosi się do przynajmniej dwóch dziedzin, to jest do lingwistyki i psychologi. Techniki nlp mają istotne zadanie do spełnienia. Dzięki właściwym ćwiczeniom dany człowiek może wpłynąć na własne zachowania i na postępowanie innych ludzi.
szkolenia
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Być może nasze skojarzenia idą w kierunku zagadnień połączonych z szeroko pojętą manipulacją. Jednak nic bardziej mylnego. Nlp ma przede wszystkim pomóc ludziom uwierzyć w siebie i swoje predyspozycje, a to już nie pozostaje nic nie znaczące dla tych, którzy nawet w całkiem powszednich sytuacjach życiowych czują się zakompleksieni. W ostatecznym razie przecież nie w każdym przypadku niepowodzenie musimy odbierać jako przytłaczającą katastrofę - wystarczy tylko wyciągnąć konkluzje na przyszłość i świat natychmiast prezentuje się w lepszych kolorach.

Tags: nlp, termin, uczony, badacz, tajniki, tajemnice