Zakres urlopowy dla nowych rodziców o wiele się rozszerzyły w trakcie ostatnich lat

Posted on 17/08/2021 8:33am

Parę lat temu moment urodzenia dziecka powodował o wiele większy niż powinien stres dla obojga rodziców. Powód – stres związany z utrzymaniem zatrudnienia.


W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej.
drukowanie książek
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com


Obicie fotela
Author: Filter Forge
Source: http://www.flickr.com


Kobiety w ciąży są o wiele lepiej zabezpieczone pod względem prawnym. Urlop wychowawczy jak i macierzyński znacznie się poszerzył, a kobiety są obłożone profesjonalną ochroną, która gwarantuje zachowanie pracy. Dziś obawy o negatywne skutki w środowisku pracowniczym z powodu przyjścia na świat dziecka jak np. strata bieżącego stanowiska albo redukcja poborów za czas bycia nieobecną w pracy są zbędne. Urlop (zobacz urlop ojcowski - wzór) wychowawczy jest konieczny dla każdej kobiety żeby „dojść do siebie” jak i przygotować się do podołania sobie z odmienną rzeczywistością. Obecnie nie jest konieczne rezygnować z rozwoju swej kariery zawodowej. Rola matki i kobiety która odnosi spore sukcesy na różnorodnych polach jest do pogodzenia. Jeżeli nie posiadamy pewności w jakim wymiarze urlop wychowawczy nam przysługuje trzeba sprawdzić się do portali rządowych – czyli mówiąc oględnie iść do źródła. Kierowanie się informacjami i z życia wziętymi doniesieniami na najróżniejszych serwisach jest bardzo słaby pomysłem. Opisywane sytuacje są przeróżne – nie da się ich zaszufladkować. W razie ciągłych niepewności lepiej zgłosić się po poradę do radcy prawnego.
W wielu wielkich miastach działają kancelarie, które zapewnią bezpłatną konsultację. Pamiętajmy – obejmują nas znacznie szersze prawa niż się nam zdaje wykorzystajmy to!

Tags: miasta, serwis, prawa, rodzaj